www.eskisehirhosting.com
    Ana Sayfa
    Hakkımızda
    Farkımız
    Hizmetlerimiz
    Sık Sorulan Sorular
    Hazır Sistemler
    Fotolar
    İletişim

Datacenter
 
Detay
 
 
 
Detay
 
 
 
Detay
 
 
Tüm Galerilere bak

Eskişehir Reklam
2 Eylül Cd. Yalbı Sk.Arifbey Apt. 13/13 ESKİŞEHİR
0.222.233 25 65
0.539.289 40 45
0.542.311 63 84
0.505.6124544

Sık Sorulan Sorular

Web Mail Şifre Değiştirme Outlook Ayarları

Alan Adı, Domain, Hosting Nedir?

Internette bir web siteniz olsun istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların ve resimlerin internet kullanıcıları tarafından internet üzerinden erişilebileceği bir sunucuda (server) bulunması gerekmektedir. Kişisel bilgisayarınız bu iş için uygun değildir, çünkü internet sunucuları, bu iş için özel tasarlanmış yazılım ve donanıma sahip, 24 saat çalışan, çok yüksek hızda internete sahip data center'larda bulunurlar. Bu işlemleri gerçekleştirebilen sunucuları Web Server, ve yayınlama işlemine Web Hosting adını veriyoruz.

Alan adı ya da internet terimi olarak Domain, web sitenizin internetteki adı ve adresidir. Internet siteleri bu adlar ile belirlenir ve bilgisayarınız bu adresi yazdığınızda siteleri görüntüler. Web hosting sisteminin çalışması için hem bir alan adına hem de barındırma hizmetine (Domain + Hosting) ihtiyacınız vardır. Eskişehir Hosting'nden bu ikisini de ayrı ayrı ya da birlikte sağlayabilirsiniz.

 

Üyelik ücretlimi? Sipariş verdiğimde ödeme yapmak zorunda mıyım?

Eskişehir Hosting'ne üyelik tamamen ücretsizdir. Üye olduktan sonra dilediğiniz zaman bir sipariş verebilirsiniz. Üyelik işlemlerini gerçekleştirip, müşteri kontrol paneline girdikten sonra sipariş anında dilerseniz ödeme yapmadan çıkabilir ve sonra siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siparişinizi banka havalesi ile verdiğinizde ödemesini 1 hafta içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer ödemeyi gerçekleştirmezseniz siparişiniz askıya alınır ve daha sonra tekrar sipariş vermek durumunda kalırsınız.

 

Şirketiniz nerede? Nasıl ulaşabilirim?

Lütfen İletişim Sayfamızı İnceleyiniz!

 

Sipariş verip ödemesini yaptığımda hizmetim ne kadar zamanda açılır?

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde hizmetiniz hemen açılır, Banka havalesi ile yapılan ödemelerde ise muhasebe bölümümüz ödemenizi bankada gördüğünde işleminizi gerçekleştirmek için teknik ekibimize en kısa zamanda iletir ve hizmetiniz açılır. Alan adı yeni alınıyor ise 2 saat içerisinde web siteniz internette görüntülenebilir. Eğer alan adınız daha önce alınmış ise, alan adı sunucularını (Name Server, NS) değiştirdikten 2 saat sonra siteniz Eskişehir Hosting'nden yayına başlar

 

Sunucularınız nerede? Hattınız hızlı mı?

Lütfen hakkımızda sayfasını inceleyiniz

 

Domain adım başka bir yerde. Sizden hosting alabilir miyim? Domain transfer yapmalı mıyım?

Tabii ki, hosting alabilirsiniz. Hosting aldıktan sonra eski bulunduğunuz yerden alan adınızı bize yönlendirebilirsiniz. Bu durumda 2 saat içerisinde siteniz Eskişehir Hosting'nden yayına başlar. Dilerseniz alan adınızı da bize transfer edebilirsiniz. Bu durumda hosting sisteminin hemen çalışması için, ilkönce NS'leri bize yönlendirin sonra alan adı transfer isteğinde bulunun. Böylece transfer işlemi gerçekleşirken de siteniz Eskişehir Hosting'nden yayında olacaktır. Alan adı transfer işlemleri 2 ila 5 gün sürmektedir.

 

Webmail hizmetiniz varmı?

POP3 desteğimizin yanında webmail hizmetimiz de vardır. E-postalarınızı web üzerinden okuyabilir, cevaplayabilir ve yeni e-postalar gönderebilirsiniz.

 

Web sitemin içeriğini sunucunuza nasıl göndereceğim?

Bu konudaki tüm bilgiler ve tüm ayrıntılar, hizmetiniz aktif olduğunda açıklayıcı bir e-mail ile size gönderilecektir.

 

Ödemelerimi banka havalesi ile yapabilir miyim?

Tabii ki ödemelerinizi banka havalesi ile yapabilirsiniz. Siparişinizi tamamladığınızda çıkacak sipariş numarasını banka havalesi açıklamasına yazmanız yeterlidir. Muhasebe bölümümüz ödemenizi siparişiniz ile eşleştirip aktifiyet departmanına iletecektir.

 

Ödemelerimi kredi kartı ile yapabilir miyim?

Tabii ki ödemelerinizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Sipariş anında ödeme tipi olarak kredi kartı seçin ve Güvenli SSL kullanan, Garanti Bankası E-ticaret modülü ile ödemenizi gerçekleştirin.

 

Listelerinizi incelerken "Ayda 2 GB trafik" şeklinde bir ibare gördüm. Bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Ayda 2 GB trafik demek web sitenizden 1 ay boyunca 2 GB dosya alış verişi yapılır demektir. Normal bir sitenin bu rakamın yaklaşık 100'de 1'i kadar, iyi bir sitenin 10'da 1'i kadar olması öngörülür. Yani siz web sitenizden ne kadar trafik yapsanız da bu rakama erişmeniz zordur. Bu bizim açımızdan alınan bir önlemdir.

2 GB demek, 1 ay boyunca web sitenizden transfer edilen dosya tutarı demektir. Genelde bir web sitesinin bunu doldurması çok zordur. Ancak MP3 dosyaları koyup download ettirdiğinizde eğer çok kimse de kullanırsa belki geçebilirsiniz. Zaten eğer bir site trafik sınırlarına gelirse web'in sahibi ile kontak kurulup durum anlatılır. İstenirse belirli yerlerine sınır konulup trafik manuel olarak düşürülebilir.

 

Yayınlanması uygun bulunmayan konular nelerdir? Mesela yasal bir siyasi partinin her hangi yasal bir açıklaması, tenkid ve teklifi... her hangi bir ticari kurumun reklamı gibi konuları yayınlayabilir miyiz?

Yayınlanması uygun bulunmayan konular tamamen Türk kanunlarına göre belirlenmektedir. Türk kanunlarına göre suç olmayan her şeyi  yayınlayabilirsiniz. Suç teşkil eden web siteleri yayınlanamaz. Ticari kurum reklamı tabii ki yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin siteniz ile ilgilidir. Web siteniz ile ilgili devlet kuruluşlarından herhangi bir yaptırım talebi geldiğinde bu tarafınıza bildirilir. Bir site kapatma şu ana kadar yaşamadık. Ancak oldu ki böyle bir istek geldi; bu durumda ücretinizin kullanılmayan kısmı tarafınıza iade edilir. Böyle bir şey yaşamamak dileği ile.

 

Daha önce almış olduğum bir domin name'in ismini değiştirebilir miyim?

Domain name'lerin isimleri maalesef değişemez. Ancak parasını ödemezseniz süresi dolduğunda iptal olur. Siz de yeni bir domain alabilirsiniz. Eğer 1 yıllık kaydettirdi iseniz en geç 1 yıl içerisinde parası ödenmediğinde iptal olacaktır.

 

NS'leriniz nedir? Domain'imi nreye yönlendireceğim?

Eskişehir Hosting NS bilgileri ana sayfamızda belirtilmektedir. Dns1.eskisehirhosting.com ve dns2.eskisehirhosting.com adreslerini kullanabilirsiniz.

 Data Center
Türkiye merkezli datacenterımızda bulunan sunucularını yine tamamen local olan Dual Kanal Fiber Optik 1 Gbit Internet bağlantısı kullanarak yönetilmektedir. Internet altyapısı tamamen Gibabit hızında FiberOptik sistem üzerine kuruludur. Türkiye'de ilk defa datacenterımızda kullanılan dual kanal teknolojisi sayesinde oluşabilecek herhangi bir arızada sistem diğer kanaldan çalışmaya devam edecek ve siteleriniz kesinti yaşamayacak!

SERVERLARIMIZ

Türkiye' de Hosting
Türkçe Kontrol Panel
365 Gün 24 Saat destek
Firewall güvenlik sistemi


DNS Adresleri

dns1.eskisehirhosting.com
dns2.eskisehirhosting.com

dns1.eskisehirgrup.com
dns2.eskisehirgrup.com

Outlook Mail Ayarları

Microsoft Outlook Mail Ayarları

Web Mail İçin Tıklayın


Google Apps Kullananlar
İçin Gmail Ayarları
Outlook Mail Ayarları

Microsoft Outlook Mail Ayarları

Web Mail Girişi
eskişehir 86.731